Hitparáda 2007

24. června 2009 v 13:28 | Brige |  Carrie A Taylor články
Velice zajímavý souboj se odehrál tento týden na countryovém žebříčku časopisu Billboard. Boj o první místo svedly dvě legendy - country rocková formace Eagles a zpěvák Garth Brooks. Obecně se předpokládalo , že oklahomský rodák s kolekcí Ultimate Hits sesadí novinku Eagles z countryového trůnu, na kterém minulý týden debutovala. Nakonec se tak nestalo. A to opravdu velmi těsným rozdílem 359 000 ku 352 000 prodaným nosičům ve prospěch alba Long Road Out of Eden skupiny Eagles.


Když k výsledku Eagles z tohoto týdne připočteme 711 tisíc prodaných nosičů z týdne minulého, je patrné, že tahle partička si už může na poličce připravovat místo pro další platinovou desku, a to pouhé dva týdny od zahájení jejího prodeje! A to vůbec není špatný výsledek, obzvláště pokud vezmeme v úvahu, že na hitparádě se Eagles poprvé objevili už před 35 lety, tedy v době, kdy Garthovi bylo pouhých 10 let.
Na třetím místě hitparády Top Country Albums pak nalezneme Carrie Underwood s kolekcí Carnival Ride a na místě čtvrtém pak Taylor Swift se svým stejnojmenným albem. Taylor se do první pětky vrátila z minulé osmé příčky, k čemuž jí bezesporu dopomohlo její vystoupení v rámci slavnostního ceremoniálu CMA Awards. První pětici pak tento týden uzavírá Reba McEntire s albem Duets.
Další alba, která doplňují countryovou Top 10 jsou Sugarland: Enjoy The Ride, Raising Sand netradiční dvojice Robert Plant a Alison Krauss, Still Feels Good od Rascal Flatts, Josh Turner s kolekcí Everything is Fine a žhavá novinka, skupina Little Big Town s albem A Place To Land.
Z pohledu albové hitparády je ještě zajímavé dodat, že hned čtyři tituly z countryové Top 10 najdeme i v první desítce multižánrového žebříčku Billboard 200. Eagles a Garth Brooks jsou na druhém, resp. třetím místě, Carrie Underwood na místě pátém a Taylor Swift na místě osmém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama