Biografie Carrie Underwood

19. června 2009 v 19:09 | Brige
Datum narození: 10. 03. 1983
Místo narození: Muskogee, Oklahoma, USA
Znamení: Ryby

Carrie Marie Underwood je americká zpěvačka popu, country, která vyhrála čtvrtou řadu soutěže American Idol. Od té doby získala multiplatinovou desku za své album Some Hearts (přesněji řečeno, bylo 6krát platinové) a to se stalo nejrychleji prodávaným debutem v historii systému Nielsen SoundScan.
Carrie je první vítězkou American Idol, která posbírala ocenění na třech nejdůležitějších předáváních cen jen během jednoho roku. Získala jednu cenu American Music Award, pět cen Billboard Music Award a dvě ceny Grammy Award (včetně ceny za nejlepšího nováčka). Její album je nejlépe prodávaným ze všech účastníků soutěže American Idol.

Z jejího alba Some Hearts vzešlo pět hitů, které se v různých hitparádách v USA a Kanadě dostaly na první místo. Mezi ně patří například "Inside Your Heaven", "Jesus, Take the Wheel" a "Before He Cheats". Její druhé album, které vyšlo se jmenuje Carnival Ride.

Dětství

Carrie Underwood se narodila v nemocnici "Muskogee Regional Medical Center" a vyrůstala na farmě svých rodičů v Checotahu v Oklahomě. Je třetí a zároveň nejmladší dcerou Stephena a Carole Underwoodových. Má dvě starší sestry, Shanu Underwood Means (narozena v roce 1970) a Stephanie Underwood Shelton (narozena v roce 1973). Obě jsou učitelkami na základních školách v Oklahomě. V dětství se zúčastnila show "Robbins Memorial Talent Show". Je členkou sdružení kostelů "Free Will Baptist Church".
Jako malá zpívávála v kostele, pro Old Settler's Day and Lion's Club a na místních akcích v Checotahu. Ve třinácti letech, v roce 1996 se její tehdejší manažer snažil zařídit nahrávací smlouvu u Capitol Records. Avšak díky změnám ve vedení této společnosti se to nikdy nestalo.

Carrie ukončila v roce 2001 "Checotah High School". Poté šla na Northeastern State University v Tahlequahu, kde v roce 2006 promovala s hodnocením "magna cum laude", s bakalářským titulem v oboru masové komunikace se zaměřením na žurnalistiku.Carrie je členem spolku Sigma Sigma Sigma a také spolku Muscogee Creek Nation v Oklahomě.V průběhu dvou let během léta vystupovala v show v Tahlequahu. Také se zůčastnila soutěže o královnu krásy na univerzitě a skončila druhá.

Momentálně bydlí v předměstí města Nashville, kterému se říká Franklin, v Tennessee.


American Idol

V létě 2004, se Carrie zúčastnila castingu soutěže American Idol v St. Louis. 22. března 2005 zazpívala své provedení písně Alone od skupiny Heart a tvrdý porotce Simon Cowell jí předpověděl, že nejenomže soutěž vyhraje, ale v prodejích předčí všechny předchozí účastnky soutěže. Carrie byla druhou vítězkou, která se během hlasování v jednotlivých finálových večerech nikdy nedostala na jedno z posledních třech míst. Během show se vytvořil její fanklub, kterému se říkalo "Carrie's Care Bears."

25. května 2005 Carrie soutěž vyhrála a předběhla tak Bo Bice

Carrie vystoupila v šesté řadě této soutěže již se svojí písní "Wasted". To bylo od jejího vítězství již její čtvrté vystoupení v této soutěži. Carrie vystoupila na koncertě "Idol Gives Back" se svou novou písní "I'll Stand By You" (coververze písně od skupiny Pretenders) spolu s Kelly Clarkson, Rascal Flatts a dalšími. Carrie tuto píseň zpívala už ve finále soutěže American Idol a od publika se jí dostalo potlesku ve stoje.

2005-2007: Some Hearts

Její debutové album, nazvané Some Hearts bylo vydáno 15. listopadu 2005 a do hitparády Billboard 200 vstoupilo s počtem již 315,000 prodaných kusů. Hned v prvním týdnu se album dostalo na první místo v hitparádě "Billboard Top Country Albums".

Druhý singl z alba, "Jesus, Take The Wheel" byl uveden do rádií 18. října 2005. Hrál se tak často, že debutoval na 39. místě v hitparádě Billboard Country Chart hned první týden a trhnul tak rekord. Poté se dostal na první příčku a zstal tam celých šest týdnů a chyběly mu už jen dva týdny, aby pokořil rekord Connie Smith z let 1964-1965 s jejím hitem "Once a Day".

Její třetí singl, "Some Hearts" byl uveden pouze do některých rozhlasových stanicí. Singl "Don't Forget To Remember Me", druhý, který se dostal do country rádií, se dostal na druhé místo v hitparádě "Billboard Hot Country Chart" a na 49. místo v hitparádě Billboard Hot 100. Dostal se na jeden týden na první místo do hitparády "Radio & Records Country Singles Chart".

Oba singly "Jesus, Take The Wheel" a "Don't Forget To Remember Me" se dostaly na první místa v hitparádách křesťanských rádií. "Jesus, Take the Wheel" získal cenu za nejlepší country singl roku od asociace "Gospel Music Association".

Carrie zazpívala píseň "Jesus, Take the Wheel" 23. května 2006 na udělování cen "ACM awards" a od publika se jí dostalo potlesku ve stoje. Odnesla si ceny za "Singl roku" za píseň, kterou tam předvedla a "Nejlepší novou ženskou zpěvačku". Byla také nominovaná na "Píseň roku" a "Nejlepší zpěvačku roku", avšak tyto ceny nezískala.

Na podzim toho roku vydala další singl, "Before He Cheats". Dostal se na první místo hitparády "Billboard's Hot Country Songs" a na této pozici zůstal pět týdnů za sebou. V hitparádě Billboard Hot 100 se dostala na místo osmé. Po roce od vydání singl stále v žebříčku zůstává.

21. listopadu 2006 získala na předávání cen "American Music Awards" jednu cenu ze dvou, na které byla nominovaná. Odnesla si tak cenu za "průlomového umělce roku". Nezískala však cenu za "nejlepší ženskou country umělkyni". Carrie se také zúčastnila předávání cen "2006 Billboard Music Awards", 4. prosince 2006 a odnesla si z něj pět cen. Vyhrála v kategoriích "Vyhledávané album roku", "Top 200 ženská umělkyně roku", "ženská country umělkyně roku", "nováček country" a "country album roku".

Carrie byla nominována na 5 cen u příležitosti udělování cen od "Academy of Country Music" v roce 2007. Vyhrála však jen dvě ceny a to "Album roku" a "Zpěvačka roku".

11. dubna 2007 se dostal další singl "Wasted na první místo hitparády "Hot Country Songs Chart" a na 37. místo hitparády "Billboard Hot 100". Na udělování cen "CMT Awards 2007" v Nashvillu v Tennessee 16. dubna si odnesla všechny tři ceny, na které byla nominována (za video Before He Cheats): "Video roku", "Video roku - ženy"


kopíruj se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama